

Christian Dior
Christian Dior Sunglasses DIORECLAT UGM 60 Women Brown
£0.00Outlet Exclusive
This item is currently out of stock. Please check back later or explore similar items.
| Gender | Women |
| Main color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal & Plastic |
| Lenses color | Grey |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | 3 |
| Style | Oval |
| Lenses effect | No Extra |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Lenses width | 60mm |
| Lenses height | 47mm |
| Bridge width | 13mm |
| Frame width | 140mm |
| Temples length | 135mm |
| Shipment includes | Case, cleaning cloth, authenticity certificate card |
| Spring hinge | No |