

Bolle
Bolle Sunglasses 12228 Flash Unisex White
£0.00Outlet Exclusive
This item is currently out of stock. Please check back later or explore similar items.
| Gender | Unisex |
| Main color | White |
| Frame color | White |
| Frame material | Plastic |
| Lenses color | Brown |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | 2 |
| Style | Sport |
| Lenses effect | Mirrored |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Lenses width | 80mm |
| Lenses height | 45mm |
| Bridge width | 14mm |
| Frame width | 146mm |
| Temples length | 130mm |
| Shipment includes | Case, cleaning cloth |
| Spring hinge | No |