

Esprit
Esprit Watch ES1L057M0075 Women Silver
£0.00Outlet Exclusive
This item is currently out of stock. Please check back later or explore similar items.
| Gender | Women |
| Main color | Silver |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 3 ATM |
| Functions | No Extra Funktion |
| Case color | Silver |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | Rhine Stone |
| Case width | 35mm |
| Case length | 35mm |
| Case height | 6 |
| bezel | none |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 16mm |
| Display color | Silver |
| Power reserve | No automatic |
| Wristband color | Silver |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Closure | Jewelry clasp |
| Wrist circumference (max.) | 180mm |
| Style | Fashion |
| Shipment includes | Watch Box, Documentation |