

Esprit
Esprit Watch ES1L071M0045 Women Black
£140.00£68.99-51%
Delivery between Saturday 16th of May and Monday 18th of May
Free deliveryT&C's apply.Learn more
| Gender | Women |
| Main color | Black |
| Clockwork | Quartz: Battery |
| Display format | Analog |
| Water resistance | 3 ATM |
| Functions | No Extra Funktion |
| Case color | Black |
| Case material | Stainless Steel |
| Facing | None |
| Case width | 29mm |
| Case length | 28mm |
| Case height | 6 |
| bezel | fixed |
| Glass | Mineral Glass |
| Strap connecting width | 20mm |
| Display color | Gold |
| Power reserve | No automatic |
| Wristband color | Black |
| Wristband material | Stainless Steel |
| Closure | Jewelry clasp |
| Wrist circumference (max.) | 180mm |
| Style | Casual |
| Shipment includes | Watch Box |